Deniz polisinden Adalar çevresinde 'deniz taksi' denetimi

Galatasaray a jucat împotriva FC Copenhaga în Grupa A a Ligii Campionilor UEFA.

În minutul 11 al meciului jucat la Complexul Sportiv Ali Sami Yen Rams Park, Lukas Lerager de la Copenhaga a primit un cartonaș galben.

În minutul 35, un gol marcat de Mohamed Elyounoussi de la FC Copenhaga a adus scorul la 1-0.

În minutul 39, Hakim Ziyech de la Galatasaray a primit un cartonaș galben.

În minutul 52, Elias Jelert Kristensen de la FC Copenhaga a primit un cartonaș galben.

În minutul 58, un gol marcat de Diogo Goncalves a adus FC Copenhaga în avantaj la 2-0.

În minutul 73, Elias Jelert Kristensen de la FC Copenhaga a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

În minutul 73, Kevin Diks de la FC Copenhaga a primit un cartonaș galben.

În minutul 77, Sergio Oliveira de la Galatasaray a primit un cartonaș galben.

În minutul 82, Birger Meling de la FC Copenhaga a primit un cartonaș galben.

În minutul 86, un gol marcat de Sacha Boey a redus avantajul Galatasaray la 2-1.

În minutul 88, Tete de la Galatasaray a înscris un gol pentru a egaliza scorul.

Meciul s-a încheiat la egalitate 2-2.

Echipa roșu-galben va juca al doilea meci din grup împotriva echipei Manchester United din Anglia marți, 3 octombrie, la ora 22:00 ora locală.