Deniz polisinden Adalar çevresinde 'deniz taksi' denetimi

Meciul jucat la Complexul Sportiv Ali Sami Yen a început cu un gol marcat de Kingsley Coman în minutul 8, ducând Bayern Munchen în avantaj cu 1-0.

În minutul 30, Mauro Icardi a marcat dintr-un penalty, aducând egalitatea la 1-1 pentru Galatasaray.

În minutul 32, Konrad Laimer de la Bayern Munchen a primit un cartonaș galben.

În minutul 53 al reprizei secunde, Tete de la Galatasaray a primit un cartonaș galben.

În minutul 62, Kaan Ayhan de la Galatasaray a primit un cartonaș galben.

În minutul 73, Harry Kane de la Bayern Munchen a marcat un gol, aducând scorul la 2-1.

În minutul 79, Jamal Musiala a marcat un gol pentru Bayern Munchen, mărind diferența la 2 goluri.

În minutul 90+5, Alphonso Davies de la Bayern Munchen a primit un cartonaș galben.

Meciul s-a încheiat cu victoria lui Bayern Munchen cu scorul de 3-1. Galatasaray va juca următorul meci din grup în deplasare cu Bayern Munchen pe 8 noiembrie.