Premierul britanic Starmer și-a dat demisia
Londra, 22 iunie (Hibya) - Prim-ministrul Regatului Unit, Keir Starmer, și-a prezentat demisia.
Potrivit informațiilor disponibile, premierul britanic Keir Starmer și-a dat demisia. În declarația sa, Starmer a precizat că s-a întâlnit cu Regele și și-a depus oficial demisia.
Espaniol News Agency Romania News Agency