Deniz polisinden Adalar çevresinde 'deniz taksi' denetimi

În meciul arbitrat de Anthony Taylor pe Arena Stuttgart, Antonio Rudiger din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben în minutul 13.

În minutul 28, David Raum din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 29, Robin Le Normand din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 51, Daniel Olmo a marcat un gol și Spania a preluat conducerea cu 1-0.

În minutul 56, Robert Andrich din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 67, Toni Kroos din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 73, Maximilian Mittelstädt din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 74, Ferran Torres din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 82, Unai Simon din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 89, Florian Wirtz a marcat un gol și Germania a egalat scorul la 1-1.

Meciul s-a încheiat la egalitate 1-1 și a intrat în prelungiri.

În minutul 94, Florian Wirtz din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 100, Dani Carvajal din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 110, Rodri din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 114, Deniz Undav din echipa națională a Germaniei a primit un cartonaș galben.

În minutul 119, Mikel Merino a marcat un gol și Spania a preluat conducerea cu 2-1.

În minutul 120+5, Dani Carvajal din echipa națională a Spaniei a primit un cartonaș roșu după al doilea cartonaș galben.

La finalul prelungirilor, Spania a câștigat cu 2-1 și a ajuns în semifinală.